Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kraken

13. 06. 2017 14:38:34
„Vy a vaši agenti jste zdrojem nestability na Středním východě. Kdo vytvořil Islámský stát? Amerika. Americká tvrzení o boji proti Islámskému státu jsou lež..“ (ajatolláh Alí Chameneí, íránský nejvyšší vůdce)

Mír v Evropě, potažmo v celém světě, je ohrožen. Na tom se shodnou jistě nejen přemýšlivé a objektivní mozky některých světových politických špiček, ale i lidé bez ohledu na vyznání, barvu kůže a mentalitu na celém světě, kterým není lhostejné, v jakém novosvětě chtějí žít.

Naposledy byl mír v Evropě i ve světě ohrožen v létě roku 1961. Ano (netvařte se kysele), musíme se opět vrátit do minulosti, abychom mohli pochopit dění v současném čase. Nejdříve zkrácený pohled do historie, abych vás totálně neotrávila. (Vím, jak to někteří těžko louskáte.).

Dobyvačná militantní politika německého státu neskončila druhou světovou válkou. Západoněmecký imperialismus byl v roce 1961 velmi silný a připravoval se na agresi nejen proti východním státům Evropy, nýbrž i na systematickou a postupnou destabilizaci Středního a Dálného východu. Vrchní velení NATO naplánovalo pro Evropu v září 1961 sérii vojenských manévrů pod krycím jménem „Checkmate“. Měly zasahovat do severní Evropy přes Baltské moře, Severní a Středozemní moře až do jihovýchodní Evropy. Cílem bylo uvést všechny svazy NATO do pohotovosti, zajišťovat bonnským režimem projektovaný „vnitroněmecký konflikt“ a eventuálně do něho zasáhnout. Tyto plány byly přezkoušeny a upřesněny v květnu 1961 štábním cvičením NATO „SHAPEX61“. I v tomto případě německá BND spolupracovala s americkou CIA.

Stručně v kostce se jednalo o obchod s lidmi, psychologickou válku, rozdmýchávání nepokojů, sabotáže, teror a pohraniční nepokoje, aby bylo možno rozpoutat na vybraných územích občanské války. Najít i takové způsoby, jak svrhnout určitý režim, který je zrovna u moci, bez použití omezené či všeobecné války. Vyšlo také memorandum, které navrhlo, aby USA poskytovaly veškerou možnou pomoc všem živlům, které jsou v jejich službách. Z toho vyplývala samozřejmě pomoc ve formě zbraní a peněz. Tehdejší americký prezident vytvořil zvláštní skupinu, kterou vedl bývalý šéf generálního štábu generál Maxwell D. Taylor. Těmito úkoly byl pověřen i ministr spravedlnosti Robert Kennedy a admirál Arleigh Burke. (Bratři Kennedyové oba tragicky zahynuli, to je ale „náhodička“ zasejc). A ještě jedna velmi důležitá zajímavost. V roce 1967 v Bruselu na konferenci NATO bylo prosazeno, že v jakékoliv první fázi eskalace konfliktu je možno zvolit jaderné zbraně. To znamená, že vedení bundeswehru chtělo mít volnou ruku, aby mohlo rozpoutat jadernou územně omezenou agresivní válku podle vlastního uvážení. Proč asi?

Co nám tedy z historických událostí vyplývá? Mnohé. Pokud selže tzv. přetváření stávajícího systému „pokojnou cestou“ na změnu status quo, nastupuje téměř vždy násilná změna znamenající nějakou válku (od skryté, psychologické, atd. až po lokální, regionální, občanskou, světovou) s cílem zaměřit tzv. latentní nebezpečí. Za tzv. latentní nebezpečí se považuje buď jiný režim (chcete-li systém, ideologie atd). Anebo se latentní nebezpečí vytvoří uměle. To znamená, že se vytvoří uměle skutečný nepřítel (dnes je to Islámský stát), proti kterému se pak pod záštitou udržení míru bojuje. Vytvoření umělého nepřítele na určitém území je pak nepsanou pozvánkou pro ty samé síly, které si umělého nepřítele záměrně vytvořily. Tyto síly pak mohou operovat na určitém území pod různými záminkami, čímž toto území destabilizují, rozvrátí, chaotizují a odstraňují tak vyvolanou válkou umělého nepřítele. Aby mohly sami na tomto území vytvořit vlastní nový řád – ovládat ho (vlastním systémem, režimem, ideologií apod.), anebo destabilizované území vyplenit (hospodářství, zdroje, nerostné bohatství, levná pracovní síla atd.). Chaosem a válkou postižené území se stává pro mnoho lidí nepřijatelným a neživotaschopným, neboť tito ztratí domov, stabilní režim, jistoty a společenský i kulturní řád, který je držel pohromadě. Nastává masová migrace do jiných částí světa. Tím se otevírají stavědla pro různé organizace od neziskových až po gangy pašeráků lidí a různorodou mafii. Těmto organizacím se operuje nejlépe v chaosu, jsou prakticky nedohledatelní a vydělávají tak neuvěřitelné peníze. Samozřejmě napomáhají velmi vydatně vyšším egoentitám k uskutečňování jejich ideologií a vytyčených cílů.

Postižená území a jejich vlády nejen, že přicházejí o vlastní národ, nýbrž jejich vybudovaná infrastruktura utrpí rozsáhlé škody a celé území se nachází v tzv. válečné neobyvatelné zóně. Jiná stabilní území jsou nucena pod různými záminkami humanitární pomoci a křiku: „Vy jste bohatý region“ přijímat uprchlíky z nestabilních zón, starat se o ně a živit je. Využívání otevřených hranic je skvělou další vychytávkou, jak přemístit obrovské počty lidí z místa na místo. Nebezpečí, že stabilní a mírotvorné země přijmou i uprchlíky, kteří jsou vycvičeni jako umělý nepřítel, roste každým dnem. Tím se tato dosud stabilní a pokojná území nachází v bezprostředním nebezpečí, že i jejich území bude destabilizováno terorismem a útoky a stane se z takového území nakonec také válečná zóna a nepřehledný spletitý labyrint, ve kterém se vyzná jen Kraken. Tato strategie je stará jako lidstvo samo, s různými obměnami a pochopitelně s čím dále více modernějšími, vyspělejšími vychytávkami, se používá už po staletí.

Mnozí z vás budou namítat, že EU a Německo je vstřícné, otevírá náruč imigrantům, stará se o ně, poskytuje jim humanitární pomoc ve všech oblastech atd. A ti Češi, Slováci, Maďaři, Poláci se pořád vzpírají a nechtějí přijmout kvóty, nechtějí vpustit Krakena a stavět mu další labyrint. Krakena vytvořila minulost a systematicky ho přiživuje přítomnost. Íránský nejvyšší vůdce A. Chameneí vyslal do světa vzkaz, který jsem ocitovala na začátku. Ten vzkaz je velmi naléhavý i když to tak nevypadá. Možná i zapadne někam do labyrintu, protože haní Spojené státy. Kdo by věřil nějakému vůdci a Střednímu východu, že? Kdo by věřil na nějaké americké agenty, že? A Němci jsou přece tak skvěle denacifikováni, že si nechají klidně změnit i názvy ulic po vzoru třeba Afričanů, že? Já v tom vzkazu čtu i výkřik, že Krakena (a tím i terorismus) porazit už možná nebude v lidských silách. Je nebývale silný, má přemocného živitele, slabého krotitele a jeho spletitý labyrint je rozprostřen už po celém světě.

-ed-


Autor: Eva Dreyová | úterý 13.6.2017 14:38 | karma článku: 24.42 | přečteno: 601x

Další články blogera

Eva Dreyová

Jak se to dělá po americku

Řeč prezidenta Trumpa v OSN byla jistě působivá a mnozí zaplesali, že konečně Amerika si bude hledět jen svého multikulturního národa, který potřebuje rozumné vedení a zametá si důkladně hlavně svůj práh.

20.9.2017 v 20:07 | Karma článku: 26.20 | Přečteno: 937 | Diskuse

Eva Dreyová

Motýlí dilema

V životě by mě nenapadlo, že se vážně dožiji psychoideologicko-politického hybridu alá Engels-Duhring-Hegel-Jung-Marx a další. A že to fakt bude implementováno naprosto vážně, zaníceně do všech hlav.

19.9.2017 v 13:36 | Karma článku: 12.33 | Přečteno: 263 | Diskuse

Eva Dreyová

Poselství

Důležité je znát protivníka. Nepodceňovat jej. Nepřetržitě sledovat jeho záměry, jeho metody a argumentace. Znát argumenty a nepřátelské snahy, což je nezbytný krok, abychom se jako národ staly imunní vůči ..

12.9.2017 v 13:00 | Karma článku: 18.09 | Přečteno: 474 | Diskuse

Eva Dreyová

Islám - průkopník komunismu a jednoty

Starověký Islám byl vlastně průkopník komunismu. Jestlipak vůbec Karel Marx se svým "Watsonem" Bedřichem Engelsem tušili, když psali svá díla, která dodnes nesmiřitelně rozdělují svět...

12.9.2017 v 0:15 | Karma článku: 16.90 | Přečteno: 589 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Richard Siemko

Kdo bude lízat smetanu, jediná starost dinosaurů

Další 17 listopad je za námi a ukázal nám to co vždy. Politici z takzvaných demokratických stran, opět pouštěly pětadvacet let obehranou písničku. Je vidět, že se někteří lidé nejsou schopni změnit.

19.11.2017 v 10:56 | Karma článku: 11.96 | Přečteno: 92 | Diskuse

Marek Trizuljak

K čemu je dobrý státní úředník

Úředník je permanentní revolucionář, který se hektickým úsilím nezadržitelně blíží ke světlým zítřkům. Mírou nezadržitelnosti je věčnost (protože tak dlouho trvá vyřízení jakékoliv skutečně potřebné a užitečné věci)

19.11.2017 v 10:07 | Karma článku: 14.28 | Přečteno: 226 | Diskuse

Jiří Turner

Kardinál Duka reprezentuje to, čím se katolická církev podobá islámu

Křesťanské církve se na rozdíl od islámu v sekulárním evropském prostředí změnily do podoby institucí zastřešujících privátní podobu náboženství. Návrat katolické církve do podoby mocenské a politické síly považuji za nežádoucí.

19.11.2017 v 9:40 | Karma článku: 15.37 | Přečteno: 530 | Diskuse

Jana Veselá

Dva kouzelníci, jeden bavič a krásná modelka v Jablonci nad Nisou

Dva kouzelníci, jeden bavič a krásná modelka v Jablonci nad Nisou, v podání - Pavel Kožíšek , Matyáš Kožíšek , asistentka Hana Mašlíková Reinders , Vladimír Hron a taneční škola X-Dance......

19.11.2017 v 8:32 | Karma článku: 5.31 | Přečteno: 204 | Diskuse

Pavel Chalupský

Když muž miluje muže a žena ženu.

Úkolem a snad i údělem blogera, je nastolovat i kontroverzní témata, zamyšlení, která nejdou s davem a jsou většinovou společností tabuizovaná, či neakceptována. Někdy je nutné plavat proti proudu.

19.11.2017 v 7:02 | Karma článku: 10.59 | Přečteno: 480 | Diskuse
Počet článků 264 Celková karma 18.18 Průměrná čtenost 742

Minulost píše budoucnost.

 

Hle, člověče, máš bibli uč se, anebo se ji můžeš zříci zcela, přece zůstanu v tvé mysli spící, když mysl vládne zbytku těla, bláznův smích nad moudrými, blízko k srdci láska po ní žal, pasáček s ovcemi zbloudilými mezi vlky pase je dál.

 

Nuda bohatých spěje ke zločinu stejně jako bída chudých.

 

Netrap se lidmi ze své minulosti, je důvod proč se nedostali do tvé budoucnosti.

 

Stoupej tak vysoko aby, až budeš padat, uměl si i plachtit.

 

Kdo vede lidstvo ústy svými a mé myšlenky za své pokládá, ten není hoden očisty, jen špíny, ten schází tak, jak s čím nakládá.

 

Kde nestačí filosofie, jsou potřeba důtky.

                                  -ed-

 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.