Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Poláci na „první dobrou“ aneb jak (ne)dostat přes držku

31. 08. 2017 18:17:39
Zůstali jaksi izolováni, neboť jim dnes z Véčtyřky zůstal jediný spojenec a to jsou Maďaři. Slováci se (asi) nechají koupit a Češi zvolí (asi).. (hele, je to dlouhý, tak jenom koho to zajímá, ať si ušetříte zbytečný zklamání, ok?)

..vyčkávací taktiku - kdo si počká, ten se dočká (něčeho)..

Izolace Poláků v EU, pokud to tak můžeme nazývat, je nyní donutila k tvrdší rétorice i k utlumení kompromisů vůči EU a hlavně vůči Německu a Francii. Že jsou prý Poláci dnes zbytečně hysteričtí a paranoidní a že jsou jako jed.

Když někdo ztrácí spojence, se kterými počítal, má dvě možnosti: čekat, co bude dál a nebo začít jednat. Poláci zvolili druhou variantu. Už se spálili, když spoléhali na spojence, kteří už kdysi tvrdili, že to s Německem domluví. Že to nebude tak horký, že s Hitlerem bude řeč. Že se to srovná, když se Hitlerovi v něčem ustoupí, tak bude klídek. Jenže kdo moc rychle ustupuje tak škobrtne, to je stará pravda.

Poláci mají paměť jako sloni. Nezapomněli na svůj pohnutý osud. Koncem 18. století si Polsko rozdělily Prusko, Rusko a Rakousko. Polsko obnovilo svou nezávislost až v roce 1918. Piplali se s obnovením nezávislosti a prásk, přišel rok 1939. Nezapomněli na to, jak Francie a Anglie prováděly usmiřovací politiku s Hitlerem, která vyvrcholila sice Mnichovskou dohodou, ovšem už 1. září 1939 se Polsko ocitlo v krvavé lázni. Začala válka. Slováci, Němci a Sověti se valili do Polska jako uragán. Kolik přesně Poláků tenkrát zahynulo při prvním dni druhé světové války mně není známo. Ale je mně známo, že hned první den války zahynul i můj prastrýc, který tam tenkrát studoval. Byl to mladý student plný života a smrt ho potkala pár kroků od budovy gymnázia, ze které se děti v panice hrnuly ven. Plazil se po ulici mezi tou hrůzou výbuchů se střepinou v těle. Vůbec nechápal co se děje. Nepřežil. Moje prababička vylétla komínem v Osvětimi, protože pomáhala Židům. Do poslední chvíle nevěřila, že lidé jsou schopni stavět pece a pak tam hromadně spalovat jiné lidi. Dědeček říkal, že dokud vedle lidí nevybuchují granáty, jsou do té doby jak ovce a nechápou, že je jiní lidé přišli prostě doopravdy zabít.

Píšu to záměrně, jelikož se těším na film od Olivera Stoneho, kde mně vysvětlí, jak to tedy vlastně bylo s Hitlerem, Stalinem a koncentráky a holocaustem. Určite pro to bude mít logické objektivní vysvětlení. Myslím si, že hlavní otázkou není, komu Hitler víc uškodil, jestli Židům nebo Rusům či jiným.. je třeba pokládat otázky, kdo jsou Židé a židé, že jsou to dva odlišné póly a kteří z nich vlastně ovládají ten svět, média a naše myšlení - ti s velkým Ž nebo ti s malým ž?. Proč je svět posedlý antisemitismem a chorobným syndromem spiknutí? Proč si „lid tradice“ (ahl as – sunna) neustále dává přes držku se „stranou Allího“ (ší ́at alí ), a proč Němcům nevyšla ani druhá světová válka? Jenomže do toho se nikomu objektivně nechce. Většina mele jen globální mantru anebo vymýšlí vlastní konspiračky, a kdo má jiný názor dostane taky přes držku, buď od východu nebo od západu. Pamětníci těch hrůz vymírají, za chvíli nebude nikdo, kdo o tom bude moci podat opravdu seriozní mrazivé svědectví. Už dnes se dějiny potichoulinku předělávají, protože je bude potřeba učit podle jiného „historického“ vzorce.

Poláci nezapomněli ani na tzv. „podivnou válku“, kdy sice Anglie a Francie po napadení Poláků vyhlásily Německu válku, ovšem po mnoho měsíců se na západní frontě skoro nic nedělo. Ovšem v Polsku se dělo, tam pořád umírali lidé. A nikde nikdo kdo by jim šel na pomoc. Plácali se v tom jak nudle v bandasce. Poláci nezapomněli, že Němci se nikdy nesmířili s porážkou z první světové války ani s ponižujícími podmínkami, které jim nadiktovala Versailleská smlouva. Kolaps hospodářství Výmarské republiky byl posledním hřebíčkem, kdy krize demokracie vyvrcholila a na svět se prodral v celé své pompéznosti a dravosti nacismus. Poláci nezapomněli, že německý kancléř nikdy nedržel slovo. Ať podepsal jakoukoliv dohodu nebo pakt, vždycky to porušil. Nezapomněli, jak musela Němci vybraná polská mládež na otrockou práci do raichu. Nechtějí být zase jen levnou pracovní silou při budování něčího raichu ani obětním beránkem další zvrácené ideologie.

Poláci dobře vycítili opět krizi demokracie v Německu. Jakmile nastává tento stav, žene se něco nebezpečného a přesto, že jsou Němci denacifikováni, neznamená to, že nejsou nakaženi novou ideologií, která je možná ještě temnější, zákeřnější a zhoubnější, než byl nacismus. Možná si to Němci ještě neuvědomují, jako tenkrát, když nastupoval nacismus, taky Hitlera milovali. Proč by nemohli milovat islám a jeho vůdce? Mají k tomu všechny předpoklady. Místo hajlování budou klečet. Pěkně na koberečku. To není cynismus, to je suché konstatování.

Základní ideou Poláků je tedy snížit vliv Evropské komise a posílit národní stát. Je na tom snad něco nepochopitelného? V Německu se dle oficiální zprávy pohybuje okolo 950 aktivních činitelů Hizballáhu. Navíc palestinská teroristická organizace PFLP se chystá do německého parlamentu. Tuto lidovou frontu pro osvobození Palestiny, stranu ovlivněnou arabským nacionalismem a marxismem-leninismem, Německo nezakazuje přesto, že má na svědomí několik teroristických útoků, např. i zavraždění izraelského ministra pro turistiku Rehavama Zeeviho. Polsko je silně křesťanskou zemí a má i obyčejné židovské obyvatele, tudíž skutečnost, že v Německu bude v parlamentu arabská organizace, která fakticky trpí silným antisemitismem, nacionalismem a marxismem – leninismem, no to je ideokoktejl, kterého by se měla skutečně obávat každá demokratická země. Proti tomu byl náš socík úplnej ráj. Lidé v případě ohrožení, ti dobře informovaní, vždy stačili někam prchnout před změnou režimu k horšímu nebo před válkou. Jenomže ono už v podstatě dnes není kam prchat. Sem prchá celá Afrika, kam budou prchat Evropané? Takže bludný kruh.

Poláci nechtějí skončit v „zóně“ Dár al-islám. Poláci to odskákali ve druhé světové válce na „první dobrou“. Vědí, že antisemitismus je věčný, jako je věčný islám, na klasické křesťanství už se moc nehraje, protože spiritualismus a pozitivní psychologie, i Vatikán je už hoooodně vlažnej. Takže co jiného, než deeuropoizovat Poláky a začít zbrojit. Protože si pamatují, jak jejich nedostatečně vyzbrojená armáda odolávala jen měsíc. A spojenci nikde. Poláci zůstali jako kůl v plotě, s nedostatečnou vojenskou technikou, zaskočení, šokovaní a tváří tvář s po zuby ozbrojeným tříhlavým drakem. Celý měsíc se bránili a čekali na pomoc. Dostali totálně přes držku, protože spoléhali na dohody a pakty. To se to bojuje v přesile tanky a nálety proti chatrně vyzbrojené pidi armádičce, která to nečeká a hřebelcuje si koně. Během šesti let druhé světové války přišlo o život 6 milionů Poláků, z toho cca 3 miliony Židů. A pak, že jsou prý Poláci dnes zbytečně hysteričtí a paranoidní a že jsou jako jed. Asi nechtějí skončit zase na „první dobrou“.

-ed-


Autor: Eva Dreyová | čtvrtek 31.8.2017 18:17 | karma článku: 40.65 | přečteno: 1807x

Další články blogera

Eva Dreyová

Jak se to dělá po americku

Řeč prezidenta Trumpa v OSN byla jistě působivá a mnozí zaplesali, že konečně Amerika si bude hledět jen svého multikulturního národa, který potřebuje rozumné vedení a zametá si důkladně hlavně svůj práh.

20.9.2017 v 20:07 | Karma článku: 26.20 | Přečteno: 937 | Diskuse

Eva Dreyová

Motýlí dilema

V životě by mě nenapadlo, že se vážně dožiji psychoideologicko-politického hybridu alá Engels-Duhring-Hegel-Jung-Marx a další. A že to fakt bude implementováno naprosto vážně, zaníceně do všech hlav.

19.9.2017 v 13:36 | Karma článku: 12.33 | Přečteno: 263 | Diskuse

Eva Dreyová

Poselství

Důležité je znát protivníka. Nepodceňovat jej. Nepřetržitě sledovat jeho záměry, jeho metody a argumentace. Znát argumenty a nepřátelské snahy, což je nezbytný krok, abychom se jako národ staly imunní vůči ..

12.9.2017 v 13:00 | Karma článku: 18.09 | Přečteno: 474 | Diskuse

Eva Dreyová

Islám - průkopník komunismu a jednoty

Starověký Islám byl vlastně průkopník komunismu. Jestlipak vůbec Karel Marx se svým "Watsonem" Bedřichem Engelsem tušili, když psali svá díla, která dodnes nesmiřitelně rozdělují svět...

12.9.2017 v 0:15 | Karma článku: 16.90 | Přečteno: 589 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Ladislav Jílek

Gregoriánský kalendář

Při výročí VŘSR se vyrojilo mnoho článků a ve většině z nich bylo upozorněno na to, že říjnová byla podle juliánského kalendáře, podle gregoriánského byla až listopadová.

19.11.2017 v 11:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 29 | Diskuse

Libuse Palkova

Já si létám já se vznáším

Vypůjčila jsem si slova jedné písničky jako titul blogu, který netradičně představí dva zcela odlišné fenomény-přesněji, titul charakterizuje ten první jev, zatímco na druhý by se dalo vztáhnout -čím výš vyletíš, tím níže spadneš.

19.11.2017 v 9:12 | Karma článku: 10.67 | Přečteno: 260 | Diskuse

Karel Boháček

Jaký sexuální fetiš je pro chlapa neodolatelný? Aneb Názory muže za zenitem 9. část

V předposlední části desetidílné minisérie uděláme něco, co jsme zatím zdánlivě nezkusili ani náznakem.

19.11.2017 v 9:03 | Karma článku: 12.52 | Přečteno: 468 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Země se fakt naštvala

Hele lidi, má trpělivost s vámi už došla. Já, Matka Země a spolu se mnou mé děti, synové Vzduch a Oheň a dcera Voda už vás máme plné zuby.

19.11.2017 v 8:52 | Karma článku: 11.21 | Přečteno: 290 | Diskuse

Helena Vlachová

Sexuální obtěžování

Všeho s mírou. Platí o všem v našem životě. O alkoholu, kouření, jídle, dalo by se toho napsat hodně, hovoříme-li o uměřenosti.

19.11.2017 v 7:40 | Karma článku: 31.00 | Přečteno: 710 | Diskuse
Počet článků 264 Celková karma 18.18 Průměrná čtenost 742

Minulost píše budoucnost.

 

Hle, člověče, máš bibli uč se, anebo se ji můžeš zříci zcela, přece zůstanu v tvé mysli spící, když mysl vládne zbytku těla, bláznův smích nad moudrými, blízko k srdci láska po ní žal, pasáček s ovcemi zbloudilými mezi vlky pase je dál.

 

Nuda bohatých spěje ke zločinu stejně jako bída chudých.

 

Netrap se lidmi ze své minulosti, je důvod proč se nedostali do tvé budoucnosti.

 

Stoupej tak vysoko aby, až budeš padat, uměl si i plachtit.

 

Kdo vede lidstvo ústy svými a mé myšlenky za své pokládá, ten není hoden očisty, jen špíny, ten schází tak, jak s čím nakládá.

 

Kde nestačí filosofie, jsou potřeba důtky.

                                  -ed-

 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.