Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ameriko přestaň (aneb tohle je osobní)

7. 09. 2017 23:43:29
Já nechci válku! Přestaň ohrožovat světový mír. Přestaň mi bulíkovat, že zásadní hrozba války vychází od severokorejců.

Svět asi zapomněl na to, že ty jsi byla první v dějinách lidstva, kdo použil atomové zbraně. Dvě atomovky, vzpomínáš? Tenkrát jsi tvrdila, že Japonce musíš „umravnit“, aby skončila druhá světová válka. Druhá světová válka už skončila, Německo kapitulovalo 8. května1945. A stejně jsi poslala v srpnu 1945 „Malého chlapce“ na Hirošimu a „Tlouštíka“ na Nagasaki, protože jsi bojovala proti Japoncům na ostrovech v Tichomoří a po boku Australanů i na nové Guineji a na Filipínách. Japonce bys „dorazila“ i bez jaderných zbraní. Bylo to absolutně zbytečné bombardovat japonská města, kde byli převážně nic netušící civilisté. Ale ty jsi potřebovala zjistit, jaké ničivé účinky bude mít jaderná zbraň v hustě osídlené oblasti. Hodilo se ti to do krámu, protože přece druhá světová válka, ve světě chaos, kdo by ti to vyčítal, že? Bojovala jsi na ostrovech, ale bomby jsi shodila na hustě osídlená města. Divný, ne? Já ti řeknu proč. Protože testy atomovek jsou jen testy (vzpomínáš, červenec 1945 letecká střelnice Alamogordo na jihu Nového Mexika, americký vědecký tým vedený Robertem Oppenheimerem?), ale pak tě, Ameriko napadlo, že můžeš tyhle zbraně vyzkoušet na civilistech a na infrastruktuře a zjistit, jak to funguje doopravdy, jak bude svět ohromený a šokovaný. A o tři týdny později už jsi usmrtila atomovkami přes 200 tisíc japonských civilistů. Svět musel na vlastní oči vidět, co umí atomovka. Taková šoková terapie. Byla jsi totiž jediná země v té době, která měla atomovku. Dala jsi tak světu najevo, kdo je tady supervelmoc a koho se doživotně bát. Dost zvrácený způsob ke získání respektu. Tehdejší Sovětský svaz to okamžitě pochopil, tu tvou demonstraci síly, věděl, že musí konat, že jsi schopná klidně poslat atomovku i na Rusko, prostě ke komukoliv, kdo v budoucnu nebude hrát „světové šachy“ podle tvých pravidel. Proto si Rusko v roce 1949 také vytvořilo atomovou bombu. A to přispělo ke vzniku tzv. studené války.

Ameriko, už tě znám. Vím, že se ráda vměšuješ do záležitostí jiných zemí, infiltruješ každý kout světa a předěláváš ho k obrazu svému. Ty tvoje intervence.. kolik jich už bylo, během tvé americké existence, spočítal to někdo? Smlouváš, vydíráš, podplácíš, zastrašuješ, vyhrožuješ a sankcionuješ. A někteří pak skončí jako všichni ti Husajnové, Kaddáfí a další. Jsi multikulturní národ, který vyrostl na hrobech Indiánů. Úplně jsi vyvraždila jedno etnikum, zničila jeho kulturu, zbytky té etnické čistky jsi zotročila a jenom proto, abys sis vybudovala tu svou multikulturní říši „Sodomu Gomoru“. Víš, jak dopadla Sodoma a Gomora? Nutíš všem svoje pravidla, honíš se za přízraky, jsi jak schizofrenní gnostik baštící LSD, který si myslí, že svět neexistuje a že jsme v Matrixu. Jsi závislá na okolním světě víc, než si myslíš. Co bys byla bez nás všech? S kým bys hrála ty svoje „matrixové hry“? Kdybys měla tak skvělou americkou populaci, proč by sis neustále tahala k sobě z okolního světa nejlepší světové myslitele a špičkové vědce?

Dlužíš skoro 20 bilionů dolarů, je to astronomický dluh, je nejvyšší na světě a roste rychleji než DPH. Je to dluh větší než všechny fyzické měny, zlato, stříbro a bitcoiny dohromady. Tvoje americká vláda drží jen malou část dluhu, zbytek je v rukou soukromých investorů. Všichni se navzájem uklidňují, že tvoje dluhopisy jsou jedním z nejbezpečnějších aktiv. Opravdu? Připomenu ti tvoje věřitele, kteří vlastní největší objem amerických státních dluhopisů: Německo 93,5 mld dolarů, Indie 123 mld dolarů, Belgie 116,9 mld dolarů, Jižní Korea 86,7 mld dolarů, Kanada 81,4 mld dolarů, Rusko 74 mld dolarů, Bermudy 65,9 mld dolarů, Japonsko 1.137 mld dolarů, Čína 1.115 mld dolarů, Irsko 271 mld dolarů, Kajmanské ostrovy 262 mld dolarů, Brazílie 254,7 mld dolarů, Švýcarsko 235,2 mld dolarů, Lucembursko 216 mld dolarů, Anglie 207,2 mld dolarů, Tchaj-wan 188,6 mld dolarů, Hong Kong 186,3 mld dolarů. Tady vidíme to „Amerika především“, že?

„Prožrala“ jsi, Ameriko, lepší budoucnost celému lidstvu. Žiješ si nad poměry od té doby, co tě znám. Jsi na to hrdá? Jsi zadlužená kam se jen podívám. To se ti to rozkazuje, když polovina světa drží tvé dluhopisy a ví, že kdybys padla na hubu, padne s tebou v podstatě „celá planeta“, protože většina zemí už ani nemá zemědělské kapacity na to, aby bez importu uživila vlastní národ. Provázala jsi všechny se všemi víc než kdy předtím. Takže když padne tvoje burza, jsou v řiti všichni. Tolerují ti (někteří se skřípěním zubů) proto všechny tvoje výstřelky, kterými „oblažuješ“ svět. Navíc tvůj zbrojní průmysl by se zhroutil, kdyby byl celosvětový mír a nikdo by nezbrojil, nikdo by neválčil. Co by si tví generálové počali? Proto si vždycky najdeš nějakého „nepřítele“ a začneš svět přesvědčovat, že zrovna „z téhle strany“ přichází zlo a nebezpečí. Zblbneš nejen vlastní národ, který v panice buduje každou chvíli kryty a dělá si zásoby, nýbrž i ostatní, abys je přinutila nakupovat u tebe víc zbraní. Když už nepomáhá teorismus, který jsi úspěšně rozmetala po celé planetě, ukážeš na severokorejce, že ohrožují svět. Jsi to ty, kdo ohrožuje celý svět. Kim se před tebou „zabarikádoval“, nechce tě pustit dovnitř, a to tě úplně vytáčí a navíc už má zbraně hromadného ničení bez tvého souhlasu. Nevíš přesně, co se tam děje, viď? Nemůžeš to ovlivňovat, úplně z toho šílíš. Jsi paranoidní, smýšlíš totiž o světě jako o jednom bitevním poli.

Putin má pravdu, když říká, že severokorejci budou radši žrát trávu, než by si tě pustili byť jen před dveře. Severokorejci vědí, jak zacházíš s odpůrci svého světonázoru i se svými rádoby spojenci. Asi nějak nemají zájem o tvou demokracii, multikulturalismus, sodomu a jiné výdobytky, které jsi světu naservírovala. Kim haraší zbraněmi, protože ti dává najevo, že evidentně nemají zájem o obohacení tvojí kulturou a ideologií. I blbec už by to pochopil. Už sis zglobalizovala celý svět, ale ještě jsou místa, kam tě nechtějí pustit, takové poslední vzdorující ostrůvky „starého“ světa. Jestli začne válka, bude to tvoje vina, Ameriko, jenom tvoje, i když možná nestiskneš jako první „spoušť“, budeš to ty, kdo povede ten prst ke „spoušti“, děláš to pokaždé, když ti něco nevychází. Možná bys měla změnit rétoriku, Ameriko, a poslouchat taky, co říká ostatní svět a vůdci jiných území, nejsi tady totiž na tom světě sama, víš? Aby třeba někdo na tebe nenamířil neutronku. Protože ta vyhladí populaci bez poškození infrastruktury a Amerika je veliká země, nemýlím-li se? Svět je přelidněný, zaneřáděný odpadem (voda a půda kontaminovaná), hladový, zadlužený, migrující, prosáklý terorismem a má, Ameriko, zase blbou náladu.

-ed-


Autor: Eva Dreyová | čtvrtek 7.9.2017 23:43 | karma článku: 44.42 | přečteno: 12085x

Další články blogera

Eva Dreyová

Jak se to dělá po americku

Řeč prezidenta Trumpa v OSN byla jistě působivá a mnozí zaplesali, že konečně Amerika si bude hledět jen svého multikulturního národa, který potřebuje rozumné vedení a zametá si důkladně hlavně svůj práh.

20.9.2017 v 20:07 | Karma článku: 26.20 | Přečteno: 937 | Diskuse

Eva Dreyová

Motýlí dilema

V životě by mě nenapadlo, že se vážně dožiji psychoideologicko-politického hybridu alá Engels-Duhring-Hegel-Jung-Marx a další. A že to fakt bude implementováno naprosto vážně, zaníceně do všech hlav.

19.9.2017 v 13:36 | Karma článku: 12.33 | Přečteno: 263 | Diskuse

Eva Dreyová

Poselství

Důležité je znát protivníka. Nepodceňovat jej. Nepřetržitě sledovat jeho záměry, jeho metody a argumentace. Znát argumenty a nepřátelské snahy, což je nezbytný krok, abychom se jako národ staly imunní vůči ..

12.9.2017 v 13:00 | Karma článku: 18.09 | Přečteno: 474 | Diskuse

Eva Dreyová

Islám - průkopník komunismu a jednoty

Starověký Islám byl vlastně průkopník komunismu. Jestlipak vůbec Karel Marx se svým "Watsonem" Bedřichem Engelsem tušili, když psali svá díla, která dodnes nesmiřitelně rozdělují svět...

12.9.2017 v 0:15 | Karma článku: 16.90 | Přečteno: 589 | Diskuse

Další články z rubriky Osobní

Jan Jílek

Stav smíření a stav rezignace

Umění je krása a také dřina. David dorazil na vteřinu přesně v 9:30, a netušil jsem, že odejde odpoledne. Probírali jsme scénář filmu od začátku do konce.

19.11.2017 v 1:39 | Karma článku: 10.67 | Přečteno: 324 | Diskuse

Jarmila Horáková

Jiný pohled na vodu

Voda, chemická sloučenina H2O se specifickými vlastnostmi. K dispozici máme vodu balenou, kohoutkovou, jeskynní, dešťovou, pramenitou. Co když je voda ještě něco jiného... ?

18.11.2017 v 13:02 | Karma článku: 8.99 | Přečteno: 230 | Diskuse

Zdeněk Kloboučník

Ukradená revoluce

Předseda Studentské rady vysokých škol ve svém projevu z pódia na Albertově oceňuje mimo jiné i bojovníky proti totalitě v minulém režimu a vyzdvihuje jejich zásluhu na tom, že dnes můžeme žít v demokracii.

17.11.2017 v 16:19 | Karma článku: 37.62 | Přečteno: 1340 | Diskuse

Jan Jílek

Chtěl jsem být guitar man

17 listopad. Zažil jsem už dost sedmnáctých listopadů, abych mohl říci, jestli jsem, nebo nejsem rád, že jsem se jich dožil a prožil.

17.11.2017 v 2:15 | Karma článku: 13.72 | Přečteno: 259 | Diskuse

Dana Urbanicsová

V. Náš život s Trpajzlíkem - Velké proměny

Je tomu skoro rok, co jsme do naší náruče, srdce a domácnosti přijali malou holčičku z kojeneckého ústavu, řečenou Trpajzlík. Moc ráda bych se s vámi sdílela s naším příběhem, jak to všechno bylo, je a snad i bude

16.11.2017 v 21:09 | Karma článku: 23.23 | Přečteno: 450 | Diskuse
Počet článků 264 Celková karma 18.18 Průměrná čtenost 742

Minulost píše budoucnost.

 

Hle, člověče, máš bibli uč se, anebo se ji můžeš zříci zcela, přece zůstanu v tvé mysli spící, když mysl vládne zbytku těla, bláznův smích nad moudrými, blízko k srdci láska po ní žal, pasáček s ovcemi zbloudilými mezi vlky pase je dál.

 

Nuda bohatých spěje ke zločinu stejně jako bída chudých.

 

Netrap se lidmi ze své minulosti, je důvod proč se nedostali do tvé budoucnosti.

 

Stoupej tak vysoko aby, až budeš padat, uměl si i plachtit.

 

Kdo vede lidstvo ústy svými a mé myšlenky za své pokládá, ten není hoden očisty, jen špíny, ten schází tak, jak s čím nakládá.

 

Kde nestačí filosofie, jsou potřeba důtky.

                                  -ed-

 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.